• DOLAR 6.864
  • EURO 7.776
  • ALTIN 393.731
  • ...
Avustralyalıların dörtte üçünden fazlasını yangın vurdu

Avustralya'da Eylül 2019'da başlayan ve geniş bir alana yayılan orman yangınları, ülkede büyük yıkıma yol açtı.

Yeni Güney Galler eyaletinde çıkan yangın; Queensland, Victoria ve Güney Avustralya eyaletlerinde de etkili oldu. Halkın yüzde 75'inden fazlası, doğrudan veya dolaylı olarak yangınlardan etkilendi.

AVUSTRALYA HALKININ BÜYÜK BÖLÜMÜ YANGINDAN ETKİLENDİ
Avustralya Ulusal Üniversitesi, yaklaşık 6 ay boyunca devam eden ve geçen hafta kontrol altına alınan ülke tarihinin en büyük orman yangınlarının, Avustralyalılar üzerindeki etkilerini araştıran bir rapor yayınladı.

Rapor, nüfusu yaklaşık 25 milyon olan ülkede 3 milyon civarında kişinin doğrudan, 15 milyona yakın kişinin de dolaylı olarak yangından etkilediğini ortaya koydu.

 YILLARCA YANGINLARIN ETKİLERİYLE YAŞAYACAKLAR
Ülke çapında 3 binden fazla Avustralyalıya ulaşılarak hazırlanan raporu yayımlayan ekibin lideri Profesör Nicholas Biddle, "Neredeyse her Avustralyalıya bu yangınlar dokunmuş ve birçoğumuz yıllarca bunun etkileriyle yaşayacağız." ifadesini kullandı.

11 MİLYON HEKTARA YAKIN ALAN KÜL OLDU
Yangınlar nedeniyle 33 kişi hayatını kaybetmişti. Toplam 11 milyon hektara yakın alanın ve 3 binden fazla evin kül olduğu yangınlarda, yaklaşık 1.25 milyar hayvanın da telef olduğu açıklanmıştı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir