• DOLAR 6.867
  • EURO 7.795
  • ALTIN 400.324
  • ...
Gaziantep Valisi Gül: “Devlet engellilerine sahip çıktığı müddetçe daha da büyür”

Valilik makamında gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “Devlet engellilerine sahip çıktığı, ihtiyaçlarını karşıladığı sürece daha da büyür. Bu anlamda bizim rehabilitasyon merkezindeki kardeşlerimize, arkadaşlarımıza Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin vereceği hizmet bizi bir basamak daha yukarıya çıkaracak.” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversite bünyesinde bulunan Rehabilitasyon Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Gül gerek teknik donanım gerek öğretim görevlileri anlamında Türkiye’nin en iyiler arasında olduğunu vurgulayarak, üniversitenin şehirle bütünleşmesi, teori ile pratiğin birleşmesi anlamında da iyi bir etkinlik olduğuna değindi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen de yaptığı açıklamada, böylesi çok önemli bir protokolde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gerek buradaki yerel otoriteler ve gerekse de üniversiteler çeşitli dönemlerde çeşitli protokoller gerçekleştirdiler. Bu da o protokollerden biri. Üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi Bölümü’nün bir protokolü. Zaten Oğuzeli’nde yapmış oldukları çalışmalar var. Bu protokol sonucunda da daha kurumsal daha etkin bir hale gelecek. Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler konusunda daha çok mesafe kat edilecek. Diğer ilçeler ve bölgede uygulanacak bir model olacak.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

2020 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde “Erişilebilirlik Yılı” olarak ilan edildiğini hatırlatan Sözen, bu anlamda ilk etkinlik olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Gül, Rektör Sözen ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım arasında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Oğuzeli Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinden hizmet alan engelli bireylerin özel beslenme, diyetisyen ve fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanmaları sağlanarak mevcut yaşam kalitelerinin artırılması için gerekli hizmetin verilmesi ve bakım hizmeti veren personellerin belirli aralıklarla eğitilerek etkili hizmetin sunumu ve devamının sağlanması öngörülüyor.

Öte yandan, hayırsever protokolleri kapsamında da Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinde kullanılmak üzere 11 fizik tedavi cihazı ve malzemesi teminini içeren iş birliği protokolü, Vali Gül, İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Başhekimi Ertuğrul Kılıç ve hayırsever Mehmet Hakkı Öztürkmen arasında imzalandı.

Vali Gül, protokol imza töreninde Gaziantep’in hayırseveri bol bir şehir olduğunu belirterek tüm hayırseverlere teşekkür etti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir