• DOLAR 6.676
  • EURO 7.308
  • ALTIN 360.175
  • ...
Malatya Valisi Aydın Baruş deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Baruş, deprem nedeniyle zarar gören vatandaşların sıkıntılarını dinlemek ve sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla şehrin farklı mahallelerinde ziyaret ve incelemelerine devam ediyor.

Bu kapsamda Hatunsuyu, Hasırcılar ve Kadıçayırı mahallelerini ziyaret eden Baruş, mahalleler hakkında muhtarlardan bilgi aldı.

Vali Baruş, mahallelerdeki hasarlı, ağır hasarlı veya yıkık binalar ile yardım ihtiyaçlarının olup olmadığı, yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığı konularında incelemelerde bulundu.

Özellikle deprem nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilip giderilmediği, ilk hasar ve kesin hasar tespit durumunu denetleyen Baruş, hasarlı binaları gezerek vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Vali Baruş ziyaretleri esnasında, Battalgazi İlçe Jandarma Komutanlığı’nın organize ettiği Hasırcılar İlkokulu, Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören çocuklara giysi ve yiyecek yardımına da eşlik etti.

Baruş'un mahalle incelemelerine Hatunsuyu Muhtarı Cumali Demir, Hasırcılar Muhtarı Mustafa Güllü ve Kadıçayırı Muhtarı Alaaddin Eren eşlik etti.

(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir