• DOLAR 6.714
  • EURO 7.351
  • ALTIN 364.438
  • ...
Malatya Büyükşehir Belediyesi rehabilitasyon merkezlerine muhabbet kuşu projesi başlattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından Hayvanat Bahçesinde üretim fazlası olan 60 civarındaki muhabbet kuşu, sosyal belediyecilik uygulaması kapsamında il genelindeki 28 rehabilitasyon merkezindeki, öğrencilerin terapisinde kullanılmak üzere dağıtılacağı belirtildi.

Proje kapsamında rehabilitasyon merkezlerine bir çift muhabbet kuşu, bir adet kuş kafesi ve 1 kilogram kuş yemi hediye olarak veriliyor.

İlk olarak 18 Şubat Salı günü, Özel Anadolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine muhabbet kuşları verildi.

Özel Anadolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Burak Doğan, muhabbet kuşları dağıtımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, “Malatya Büyükşehir Belediyesine Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Daire Başkanlığına bağlı Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü ekiplerini burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Geliştirmiş oldukları muhabbet kuşu projesi kapsamında bizleri ziyaret ettiler. Kuşları bize teslim ettiler. Öncelikli olarak bu nazik düşüncelerinden dolayı ve özel eğitime gereksinim duyan çocuklarımızı düşünerek bu projeyi geliştirmelerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizlerle beraberler, bizlerin yanındalar bundan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan açıklamada, geri kalan rehabilitasyon merkezlerine de muhabbet kuşlarının planlanan şekilde dağıtılacağı bildirildi. (Mehmet Aslan-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir