• DOLAR 6.775
  • EURO 7.392
  • ALTIN 359.21
  • ...
81 ilde 6 gün boyunca gerçekleştirilecek ürün bazlı gıda denetimleri başladı

Pakdemirli, gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığı arttırmak amacıyla, hafta boyunca sürecek seferberlikte, ilk nokta, süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerleri olacağını belirtti.

Gıdada sahtecilik yapanlara göz açtırılmayacağını belirten Pakdemirli, "Vatandaşlarımızın sağlığı söz konusu olduğunda bu son derece hassas bir görev. 7 bin 4 arkadaşımızla denetimleri gerçekleştireceğiz. Bir denetçimiz 6 gün boyunca tahmini 15 – 20 denetim yapabilecek.'' ifadelerine yer verdi.

Pakdemirli, taklit ve tağşişte, cezaların caydırıcı olması için, mevzuatta düzenleme yapılması noktasında çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Bakan Pakdemirli, vatandaşlarımızdan gelecek geri bildirimin son derece önemli olduğunu vurgulayarak, ''Herhangi bir durumda soru işareti duyduğunuz bir konu olursa, mutlaka ALO 174 üzerinden bize ulaşın.'' dedi.

Bakan Pakdemirli, "Yakında WhatsApp şikâyet hattı açıp, vatandaşların gıda ürünlerine ilişkin şikayetlerini buradan alacağız" ifadelerini de kullandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir