• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
İşgal rejimi Sudan hava sahasını kullanmaya başladı.

Sudan darbecileri Siyonist rejim konusunda Mısır darbecisi Sisi’nin politikalarına benzer bir tavır almaya başladı

Orgeneral Abdulfettah el-Burhan'ın, Netanyahu ile görüşmesinden sonra işgal rejimi  ilk kez Sudan hava sahasını kullandı.

Yedioth Ahranoth'un haberine göre; işgal çetesine ait M-ABGG tipi bir jet uçağı, geçen hafta başında Kongo'nun başkentindeki Kinşasa Uluslararası Havalimanı'na uçtu. Hafta sonu da aynı uçak, Sudan hava sahasından geçerek Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'na geri döndü.

İsrail uçaklarının daha önce de Sudan hava sahasından geçtiği, ancak bu uçakların İsrail'den havalanıp doğrudan bu hava sahasını kullanmadığı, Sudan'a geçmeden önce Amman ya da başka bir havalimanında bir süre beklediği aktarılan haberde, Sudan hava sahasının ilk defa kullanıldığına işaret edildi.

BURHAN - NETANYAHU GÖRÜŞMESİ

Orgeneral Burhan, 3 Ocak'ta Netanyahu ile Uganda'da bir araya gelmiş, Netanyahu Twitter'dan, "İki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirecek iş birliğini başlatma konusunda fikir birliğine vardık." paylaşımında bulunmuştu.

3 HAYIR'IN BAŞKENTİ HARTUM

Sudan'ın başkenti Hartum, 1967'deki Arap-İsrail savaşının ardından burada düzenlenen ve "İsrail ile barışa hayır, İsrail'in devlet olarak tanınmasına hayır ve İsrail ile müzakerelere hayır" içerikli genelgeyle sonuçlanan Arap Zirvesi nedeniyle "3 'hayır'ın başkenti" olarak da biliniyor.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir