• DOLAR 7.807
  • EURO 9.269
  • ALTIN 483.14
  • ...
Artuklu’da asansör denetimleri başlayacak

Artuklu Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası arasında Asansör Periyodik Kontrol Protokolü imzalandı. Belediye hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi Yetkilisi M. Emin Tümür, belediye birim müdürleri ve Makine Mühendisleri Odası yetkilileri katıldı.

Protokolle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yetkilendirdiği A tipi muayene kuruluşu Makine Mühendisleri Odası ilçedeki asansörlerin denetimini sağlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Belediye olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için önem arz eden asansörler hususunda hassasız. Bu nedenle bugün bu protokolü gerçekleştirdik. Yakın zamanda asansör denetimlerine başlanacak. Tüm vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam koşullarını önemsiyor ve bu konuda elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Tutaşı, şöyle devam etti: “Teknolojik gelişmelerin hızla değiştiği günümüzde, asansör teknolojileri ilerlemektedir. Çok katlı binaların sayısı arttıkça kullanım alanları genişlemektedir. İnsan yaşamının daha konforlu ve kolay hale gelmesinde önemli paya sahip taşıma sistemleri olan asansörler, hayatımıza kolaylık sağlamakla beraber dikkatli olunmazsa ve gerekli özen gösterilmezse üzücü kazalara yol açabilmektedir. Bu nedenle biz de bu noktada hassasiyet göstereceğiz.” (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir