• DOLAR 7.296
  • EURO 8.608
  • ALTIN 455.006
  • ...
Sokak hayvanlarına yem bırakıldı

Kışın yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için çalışma yürüten Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, belirlenen noktalara yem bıraktı.

Sokakta yaşayan hayvanların aç kalmamaları için AVM arkası, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı, TEDAŞ arkası, Ravza Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı gibi hayvanlarının kolaylık ulaşabileceği mekânlara yem bırakan ekipler, çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kışın bu zor şartlarında hep beraber sokak hayvanlarına sahip çıkalım.” dedi.

Yaman, “Sokakta yaşayan engelli, kaza geçirmiş, hastalıklı ve tedaviye ihtiyacı olan veya yavru gibi sokak hayvanlarını alarak merkezimizde gerekli tedavilerini yapıyoruz. Tedavileri yapılıp iyileşen hayvanların gerekli aşıları da yapıldıktan sonra doğal ortamlarına bırakıyoruz.” diye konuştu.  

Yaman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kışın zor şartları altında yaşayan sokak hayvanlarının aç kalmaması için Rehabilitasyon Merkezi olarak yaşam alanlarına genel yemleme yaptık. Emanetimiz altında olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlar olarak da bize düşen görevler vardır. Yemeklerimizden arta kalanları sokak hayvanları ile paylaşabiliriz. Unutulamamalıdır ki bir köpek 17 saat, kedi 6 saat aç kalmak sureti ile donarak hayatını kaybediyor.” (M. Salih Keskin – İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir