• DOLAR 7.6
  • EURO 8.965
  • ALTIN 471.91
  • ...
Viranşehir'de ekmeğe yapılan yüzde 50 zamma itiraz edildi

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanının aldığı karara göre, 13 Şubat 2020 tarihinden itibaren daha önce bir liraya satılan ekmek, 1,5 TL'den satılacağı belirtildi.

Kent merkezinde ekmeğe yüzde 25 zam yapılırken, Viranşehir ilçesinde yüzde 50 zam yapılmış oldu.

Konuyla ilgili yaptığı açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, vatandaşların en temel ihtiyaç olan ekmeğin yeni düzenlenen tarife ile fiyatın yüksek belirlendiği yönünde belediyeye yoğun başvurular olduğunu belirtti.

Ekinci, "Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının 11 Şubat 2020 tarih ve 28 sayılı yazılarıyla Viranşehir ilçesinde geçerli olmak üzere ekmek fiyat tarifesi incelediğinde 240 gram ekmek fiyatının 1 buçuk TL olarak düzenlendiği görülmüştür. Eski fiyat tarifesinde 200 gram ekmek 1 TL’ye satılmakta iken yeni düzenlenen tarifeye göre yönde 25 oranında ekmek fiyatına zam yapıldığına tespit edilmiştir. Bu nedenle yukarıda söz konusu olan rayiç fiyatının yüksek olduğu bu da ilçemizde yaşayan halkın bu ekmek zammından etkileneceği, ekmeğin sofrada bulunması zorunlu ve vazgeçilmez bir gıda olduğu bilinmesine rağmen yüksek oranda yapılan bu zammın ilçemizde yaşayan birçok fakir ve yoksul vatandaşı etkileyeceğinden dolayı 5362 sayılı Kanunun 62. Maddesi gereğince yapılan bu zammın yeniden değerlendirilip, iptal edilmesi hususu hakkında dilekçemizi Viranşehir Kaymakamlığına gönderdik." dedi. (Sabri Acet-İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir