• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.07
  • ...
Deprem bölgesinde yarıyıl tatili uzatıldı

Elazığ Valiliğinde düzenlenen değerlendirme toplantısında açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem nedeniyle Elazığ’ın tamamında, Malatya’nın ise 4 ilçesinde 3 Şubat’ta açılacak okulların 10 Şubat'a kadar uzatıldığını belirtti.

Açıklamasında Soylu, “3 Şubat’ta okullar açılıyordu. Dün akşam valimizle, Malatya valimizle, arkadaşlarımızla istişare ettik. Sahanının durumunu da görüyoruz. Bir taraftan evlerine giremeyen vatandaşlarımız var. Ağır hasarlı evler var. Çocuklarımız depremden en çok etkileneler. Psiko-sosyal destekler veriyoruz. Onların kitapları, giysileri evlerde kalmışlar. Bizatihi şahit olduğumuz böyle çok olay var. Hem öğretmenlerin gelişi hem de deprem sebebiyle Elâzığ ve Malatya’yı, ilgili ilçeleri terk edip başka yerlerde, bazıları şehrin dışında konaklayan vatandaşlarımız var. Dışardan gelen öğretmenlerimiz var. Tüm bunları değerlendirdiğimizde ortaya koyduğumuz sonuç, Millî Eğitim Bakanlığımız ile de değerlendirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. Elazığ’ın tamamında açılacak okulların 10 Şubat’ta, Malatya’da Doğanyol, Pötürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde 10 Şubat’ta açılması konusunda kamuoyunu bir duyuru yapma zaruriyeti ortaya çıkmıştır.” dedi.

Fırat Üniversitesi’nde sınavların ertelendiğini hatırlatan Soylu, Elazığ’da var olan 200’ün üzerindeki okuldan 10'nunda valilik tarafından hasar tespit edildiğini, bunların da hemen yıkım işlemlerine başlanacağını ifade etti. (Şükrü Tontaş -İLKHA)

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir