• DOLAR 6.682
  • EURO 7.318
  • ALTIN 361.055
  • ...
İletişim Başkanı Altun: Kudüs'ü birilerine vermek üçüncü tarafın vazifesi değildir

Twitter hesabından açıklama yapan Altun, "ABD, bütün dünyanın karşı çıkmasına rağmen Kudüs'ü israilin başkenti olarak tanıdı.  Bu plan Kudüs'ü israile vermeyi amaçlıyor. Kudüs israile ait değildir." dedi.

"Kudüs'ü birilerine vermek üçüncü bir tarafın vazifesi değildir." diyen Altun, şu ifadeleri kullandı:

"İki tarafın onayı, anlaşması ve desteği olmaksızın yapılan açıklamalar bölgeye sadece istikrarsızlık getirecektir. ABD ve israil tarafından şimdiye kadar atılan tek taraflı adımlar, zaten bölgeye çok kan ve gözyaşı getirdi.

Netenyahu kendi siyasi geleceği için politik bir oyun oynuyor. Ülkesinde bir baskıyla karşı karşıya. Barış gibi hassas bir meseleyi sorumsuz bir şekilde kullanarak politik kazanç elde etmeyi amaçlıyor. Mart ayında seçimlere doğru gidilirken Kutsal Mekanlar üzerinden siyaset yapmasına müsaade edilemez.

Açıklama gösteriyor ki bölge, dış müdahale olmaksızın kendi sorunlarına kendileri eğilmelidir. Bazı körfez ülkeleri, eşitlik, adalet ve barışla ilgisi olmayan bu planı destekliyor görünmektedirler. Arap ve Müslüman kamuoyuna ileride hesap vermek zorunda kalacaklar." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir