• DOLAR 7.556
  • EURO 8.969
  • ALTIN 474.79
  • ...
Hamas'tan El Fetih hakkında açıklama

Hamas'ın üç isteğiyle ilgili açıklamayı hareketin sözcüsü Fevzi Berhum yaptı. Berhum bu isteklerin Filistin yönetimine yönelik olduğunu dile getirerek Hamas'ın isteklerini şu şekilde sıraladı:

Birinci olarak düşmanla güvenlik iş birliğinin derhal sona erdirilmesi gerekir. İkinci olarak güvenlik güçlerinin ve gençlerin beldeleri ve insanları korumak, toprakları ve kutsal mekanları savunmak konusunda serbest bırakılmaları gerekir. Üçüncü olarak da Gazze'ye yönelik cezaların kaldırılması gerekir.

Berhum, Yüzyılın Anlaşması planını Filistin halkına karşı yeni bir nekbe (büyük felaket) ve ABD ile Siyonist terör çetesinin Filistin'e yönelik ortak düşmanca tutumu olarak nitelendirdi. Bu plana karşı mücadele etmenin, onun başarısını önlemenin, Filistin halkının çıkarlarını korumanın bütün Filistinlilerin üzerine bir görev ve sorumluluk olduğunu dile getirdi.

Berhum, Yüzyılın Anlaşması planına karşı mücadele etmek için sorumlu duruşlar sergilemenin, kararlar almanın ve tüm ulusal hareket liderlerini bir araya getiren toplantılardan çıkacak cesaretli adımlar atılması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir