• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.07
  • ...
Filistinli direniş hareketlerinden işgalci ABD Başkanı Trump'ın işgal planına tepki

İşgalci ABD Başkanı Terörist Donald Trump, Kudüs'ün, işgalci siyonist rejiminin "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıklamasının ardından Filistinli direniş hareketlerinden açıklama geldi.

Hamas Lideri İsmail Heniyye, Trump'ın sözde 'barış planı'na güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını açıkladı.

Fetih Hareketi de, "Filistin davasını tasfiye etme projesi olan 'Yüzyılın Anlaşması'nı başarısız kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacağız" açıklamasında bulundu.

Hamas lideri Heniyye, Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı işgal planın ayrıntılarını açıklamasından kısa süre önce Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü.

Abbas ile Heniyye, İşgalci ABD'nin Siyonist İşgalciler-Filistin meselesine ilişkin sözde 'barış planı'na karşı koymak için anlaştı.

Heniyye, tüm anlaşmazlıkları bir kenara koyma ve Filistin ulusal projesini tasfiye etme planı karşısında birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Heniyye'nin girişiminden duyduğu memnuniyeti dile getiren Abbas da Filistin davasını tasfiye projesiyle mücadele etmede odak noktasının Filistin ulusal birliği olduğunu belirtti. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir