• DOLAR 6.822
  • EURO 7.569
  • ALTIN 379.237
  • ...
Diyarbakır Umut Kervanı'ndan İdlib'e yardım seferberliği
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyarbakır Umut Kervanı, bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına yakın çadır kentlere yerleşen İdlibliler için gıda malzemesi, temizlik ve battaniye yardımı yapıyor.

Suriye rejimi ve destekçilerinin düzenlediği saldırılarda sivil kayıplar artarken, yoğun bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına yaklaşan İdlibliler, kışın yaşamı zorlaştıran şartları altında bölgede yaşam mücadelesi veriyor. Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağdurlarına gönderilmek üzere toplanan gıda, temizlik eşyaları ve battaniyeler hazır hale getirildi.

Giyim, battaniye ve gıda sıkıntısı çeken İdliblilere yardım götürmek amacıyla çalışma başlattıklarını belirten Diyarbakır Umut Kervanı yetkililerinden Abdurrahim Karadeniz şunları söyledi:

"İdlib'te yaşanan son olaylardan dolayı Umut Kervanı Vakfının başlatmış olduğu kampanya kapsamında, Diyarbakır Umut Kervanı olarak bizler de yardım topladık. Toplamda 2 TIR'a yakın eşya var. Topladığımız yardımlar; gıda paketi, battaniye, temizlik eşyaları ve 'Bir bot bir mont' kampanyasından topladığımız malzemeleri 30 Ocak'ta ihtiyaç olan yerlere ulaştıracağız. Bu konuda duyarlı hayırseverlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz." (Gıyasettin Tetik-İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir