• DOLAR 6.754
  • EURO 7.362
  • ALTIN 361.342
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stratejik görüşmelerini açıkladı

Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika'da gerçekleştirdiği görüşmelerle ilgili Twitter hesabından bilgilendirmelerde bulundu.

Altun şu açıklamalarda bulundu:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Afrika'da stratejik ortaklık alanını genişletiyor ve bölgesel sorunları derinlemesine masaya yatırıyor. Türkiye, lider diplomasisiyle uluslararası sistemde yaşanan krizleri çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Türkiye, kaynak bakımından zengin ancak ekonomik bakımdan zayıf olan Afrika Kıtasında, kazan-kazan stratejisi ile kıtaya katma değer kazandırıyor. İkili ilişkiler temelinde bölgedeki varlığını pekiştiriyor.

Türkiye, Afrika’nın geleceğini şekillendirecek olan başta sağlık, eğitim, ekonomi, tarım ve ulaşım gibi pek çok alanda tüm kurum ve kuruluşlarıyla belirleyici bir rol üstleniyor. Lider diplomasisiyle kalıcı ortaklıklar kuruyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, Libya ve Doğu Akdeniz konusunda Cezayir başta olmak üzere tüm kıta ülkeleri ile ortak stratejiler oluşturuyor, ilgili tüm ülkelerle katılımcı bir politika izliyor. Bölgesel barış ve istikrarın tesis edilmesi için katkı veriyor." (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir