• DOLAR 7.667
  • EURO 8.913
  • ALTIN 459.57
  • ...
TÜM ÜLKE ÜZÜNTÜ İÇİNDEYKEN BAZI FAŞİST KAFALAR HALA AYNI

MEHMET BOZDAŞ/HABER YORUM

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20.55’te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi, birçok ülkede de hissedildi. Ülkelerden geçmiş olsun ve yardıma hazırız çağrıları gelirken bizim içerideki bazı taş kafalılar hala aynı, hala ön yargılı, hala ırkçı.

Doğal afetler sonucu oluşan sıkıntıları bir takım ırkçı söylemler oluşturmak ve bir toplumu aynı kefeye koymak öyle her beynin yapabileceği iş değildir çünkü işlevini yitirmiş ve ideolojilerle bürünmüş kendi kullanamaz, kendi düşünemez hale gelen beyinlere sahip olan kişilerin işidir işte bunlardan numune olarak birkaç örnek:

Birinin attığı twit olduğu gibi bu şekilde: "Hiç umrumda değil. çoğusu kürt zaten. hepsi pkkya destek veriyor. Şehitlerimizin kanı yerde kalmaz işte"

Zaten ne kadar ırkçı ve faşistçe olduğu ortada, “mazlumun dini, dili, ırkı sorulmaz” evrensel ilkesi umurunda değil. Mazlum kimse el uzatılmalıdır biz öyle öğrendik ve öyle yapmaya da devam edeceğiz. 

Neymiş efendim Kürt’lermiş! Nereden biliyorsun? Belki de ölenler Kürt değil.

İşte ırkçı faşizm böyle tepkiler sonucunda güçleniyor.

Van depremini hatırlarsınız Rabbim bir daha yaşatmasın o günleri. 

O günlerde de bir faşist türemişti. O da sözde tanınmış, bilinmiş biri; ama ırkçı kafa kimde olursa olsun sahibini rezil etmeye alçaltmaya devam edecek. Bir televizyon sunucusu kadın canlı yayında şu rezil ifadeleri kullanmıştı: "Tüm Türkiye, her ne kadar Van'dan da gelse haber, üzüldü..."  Güya sorun çözme programları yapıyor; ama kendileri bizatihi sorunun ta kendisi. Tam anlamıyla 'ırkçı' bir söylemle depremde ölenlere saygısızca sözler sarf etti. 

Sonradan sözde özür diledi; ama neye yarar? Milyonlara hakaret edeceksin, kalbini kırdıktan sonra bir özürle geçiştireceksin, geçmez o kırgınlık.

Malcolm X'in tarihe kazınan şu ifadeleriyle bitirmek istiyorum, "Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir