• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.07
  • ...
Deprem anında panikleyerek evinin damından atlayan bir kişi yaralandı

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Elâzığ merkezli depremin ardından kentte kurtarma ekiplerinin yaptığı arama tarama faaliyetlerinde herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılmadığı ifade edildi.

Açıklamada, "Elazığ ili, Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55'de 6,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem, ilimiz ve ilçelerimizde çok kuvvetli bir şekilde hissedilmiştir. İlimiz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde bulunan hazır kıta arama ve kurtarma ekibi ivedi olarak Şehitkamil ve Karşıyaka bölgelerinde tarama yapmış, bölgemizde herhangi bir hasar ve depremin olumsuz bir etkisi olmadığı jandarma ve emniyet haber merkezlerinden teyit edilmiştir. Sadece Araban ilçesi Sarıkaya Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaşımız deprem sırasında yaşamış olduğu panik ve heyecanla evin damından atlayarak ayağını kırmıştır." denildi.

Öte yandan, deprem bölgesi Elazığ'a 11 araç ile 42 personelden oluşan arama kurtarma ekiplerinin gönderildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“AFAD arama ve kurtarma 1 araç 5 personel, itfaiye 3 araç 9 personel, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 1 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 2 UMKE aracı, 3 ambulans, 1 mobil araç ve 20 personel olmak üzere deprem bölgesine sevk edilmiştir.” (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir