• DOLAR 6.754
  • EURO 7.299
  • ALTIN 358.319
  • ...
Artuklu’da kar temizleme çalışması başladı

Mardin merkez Artuklu ilçesinde mevsimin ilk karı yağdı. Yağan kar ile birlikte uzun zamandan beri bekleyişte olan vatandaşlar cep telefonlarının ve fotoğraf makinelerinin deklanşörlerine anı ölümsüzleştirmek için bastılar.

Öte yandan yağan kar ile birlikte Artuklu Belediyesi ekipleri de seferber oldu. Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı da sabah saat 06.00’dan itibaren sahaya çıkarak çalışmaları bizzat yönetti.

Aylar öncesinde kışa hazırlık yaptıklarını anlatan Başkan Tutaşı, kar nedeniyle vatandaşların sıkıntıyla karşılaşmaması için belediye ekiplerinin sahada olduğunu söyledi.

Tutaşı, “Mevsimin ilk karı bereketiyle birlikte merkezde kendini gösterdi. Sevinçle karşıladığımız karın vatandaşlarımızın hayatlarını zorlaştırmaması için tüm ekiplerimiz hemen harekete geçti. Gece saatlerinde başlayan karla beraber birimlerimiz de anında sahaya indi. Kaldırım ve yollarda kar birikmesi yaşanmaya fırsat vermeden gerekli müdahaleler yapıldı.” dedi.

Kendisinin de gün doğmadan sahaya indiğini kaydeden Tutaşı şunları kaydetti:

“Şahsım da karla birlikte sokaklarımızın ve mahallelerimizin durumunu görmek ve incelemek için sahaya indi. Ekiplerimizin koordinasyonunu yaparak tehlike arz edebilecek noktaları bizzat takip ettik. Bu süreçte hassasiyetimizi koruyarak olumsuz sonuçların doğmaması için mücadele edeceğiz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir