• DOLAR 6.158
  • EURO 6.663
  • ALTIN 332.48
  • ...
Gaziantep Valisi Davut Gül: "Gümrükler iç piyasadaki haksız rekabeti önlüyor"

Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda, gümrüklerin iyi işlemesinin sadece ihracat yapılmasını sağlamadığını, aynı zamanda iç piyasadaki haksız rekabetin de ortadan kalkmasını sağladığını belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, şöyle konuştu:

Bugün 'Gaziantep'te 7 buçuk milyar dolar ihracat yaptık.' diyebiliyorsak bunun sebeplerinden bir tanesi de gümrüklerdeki gelişmeler, gümrüklerdeki işleyişin şeffaf olması, gümrüklerde alınan ve satılan malların belli bir kurala tabi olmasıdır. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bir sonraki toplantıyı da 10 milyar doları geçmiş bir Gaziantep olarak sizlerle yapmış oluruz.

Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş ise 2020 yılı temasının "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" olduğunu hatırlatarak gümrüklerle ilgili gelinen noktayı ve yürütülen çalışmaları aktardı.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Ahmet Fikret Kileci de ihracatın yerele yayılması ile Türkiye'nin çok daha iyi bir noktaya ulaşacağını belirtti.

Konuşmaların ardından ihracata katkı sunan firma yetkililerine katkılarından, gümrük çalışanlarına ise başarılarından dolayı plaket takdim edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir