• DOLAR 6.133
  • EURO 6.671
  • ALTIN 325.07
  • ...
Vakıf Katılım bu konuda birinci

EKONOMİ SERVİSİ

Vakıf Katılım, Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında (KMTP) en fazla altın ve gümüş hacmi gerçekleştiren kurum olarak 2019 yılına damga vurdu.

‘’ALTIN İŞLEM HACMİNDE BİRİNCİ’’

‘’Türkiye’nin Milli Altın Bankası Olma’’ hedefiyle 2017 yılında Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’nda külçe altın işlemlerine başlayan Vakıf Katılım, 2 yıl içinde liderlik koltuğuna oturdu. 2018 yılında 425 milyon dolarlık altın ihracatı yaparak ülke ekonomisine ciddi destek sağlayan Vakıf Katılım, 2019 yılı içerisinde 63.4 ton fiziksel külçe altın alım satımı gerçekleştirerek KMTP’da en fazla altın işlem hacmine sahip olan banka unvanını elde etti.

 ‘’GÜMÜŞ İŞLEM HACMİNDE DE BİRİNCİ’’

Vakıf Katılım’ın izlediği strateji sayesinde gösterdiği başarılı performans; sadece altında değil gümüş işlem hacminde de birinci olmasını sağladı. 2019 yılında Borsa İstanbul KMTP’da 236.7 ton fiziksel gümüş işlemi yapan Vakıf Katılım, gümüş işlemlerinde de toplam hacmin yüzde 24.10’unu gerçekleştirerek en fazla işlem hacmine sahip üye kurum oldu.

‘’REFERANS KURUM’’

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada altın bankacılığında kısa sürede önemli başarılara imza atarak, bu alanda referans kurum olma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini ve en fazla işlem hacmine sahip kurum olma başarının çok önemsediklerini belirtti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir