• DOLAR 6.151
  • EURO 6.666
  • ALTIN 331.54
  • ...
Pompeo’nun, Putin’i drone ile tehdit ettiği ortaya çıktı

 

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, beklenmedik bir açıklama yaptı ve "Bundan sonra Washington'un, General Kasım Süleymani'yi nasıl 'tasfiye' ettiyse aynı şekilde, Rusya'ya da saldırmaya hazır olduğunu” söyledi.

Rus Pravda'nın haberine göre; Pompeo, “Süleymani'nin yok edilmesi, muhaliflerini caydırmayı amaçlayan yeni bir ABD stratejisinin örneğidir. Bu, İran, Çin ve Rusya için de aynı şekilde geçerlidir” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “Devletler şimdi İran konusunda sahip olduğumuz en güçlü konumun olanaklarını fark ediyorlar. Şimdilik saldırı planlarını sadece geri tutuyoruz. Ancak özgürlüğü gerçekten korumak için tüm düşmanları kısıtlamak önemlidir. Başkan Trump'ın çalışmalarının hepsi bu. Bu yüzden ordumuzu en güçlü hale getirmek için çok çalışıyor ”dedi.

ABD Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarına tepki gösteren Kremlin ise, “Pompeo'nun Putin ve Rusya hakkındaki ifadesi kabul edilemez. Bugüne kadar Rusya'ya, ya da bir politikacıya dönük bir saldırı gerçekleştirilemedi. ABD asla bunu başaramayacak” hatırlatmasında bulundu.

Ulusal Savunma dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Igor Korotchenko da, “Pompeo göğsüne bir tehdit listesi eklemeli ve Dışişleri Bakanlığı'nın çevresinde böyle yürümeli. Belki onun hakkında sonuçlar çıkarırlar. Washington'un Rusya'ya saldıracak cesareti yok” dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir