• DOLAR 6.138
  • EURO 6.663
  • ALTIN 330.73
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rejimin ateşkese uymadığının açık ispatı

Cuma namazı sonrası İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye rejiminin ateşkesle alakalı adıma uymadığının açık ispatı olduğunu ifade etti.

Ateşkese rağmen Baas rejiminin İdlib'teki saldırılarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu rejimin ateşkesle alakalı adıma uymadığının açık ispatı. Pazar günü berlin'de olacağız. Bu konuları Putin ile etraflıca ele alacağız. İdlib'deki gelişmeler sıkıntı verici" dedi.

Erdoğan, Sadece İdlib deyip geçemeyiz kuzeye doğru koridorda sıkıntı var. 3 askerimiz şehit oldu. Bunu karşılıksız bırakamayız. Bunun bedelini ağır bir şekilde ödeteceğiz. İdlib'de 20'ye yakın sivil vatandaş şehit edildi. Bahane her zaman hazır, terör örgütleri orada şunu yapıyor bunu yapıyor. Hepsi yalan. Kocasını kaybetmiş bir anne orada çadırların altında yer bulmaya çalışıyor, bunlar sivil." ifadelerini kullandı.

"Hafter güvenilir bir adam değil"

Belin'de düzenlenecek toplantıya ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Berlin Libya ağırlıklı gibi görünse de İdlib konusunu da gündeme getirmeyi düşünüyorum. Bu adam (Hafter) güvenilir bir adam değil. Trablus'u bombalamaya devam ettiler. Berlin'de bunu açıkça göreceğiz. Temenni ederim ki verdikleri sözlerin arkasında dururlar." şeklinde konuştu.  (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir