• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
Avrupa Yetim Eli Kosova'da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kurulduğu günden bu yana din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapmadan dünyanın birçok ülkesinde yetim ve muhtaçlara yardım ulaştıran Avrupa Yetim Eli, Balkan ülkelerinden Kosova'da onlarca aileye gıda paketi, battaniye ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Kış mevsiminin kendini iyice hissettirdiği ve sıcaklığın -2 dereceye düştüğü gece saatlerinde bile yardım yapmaktan geri durmayan bölgede gecenin geç saatlerine kadar 0 derecenin altına düşen sıcaklığa rağmen yardım durmayan Avrupa Yetim Eli, bölgede yardım çalışmalarına devam edecek.

Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Köln Gönüllü Temsilcisi Cahit Ataş, "Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak Kosova'ya geldik. Burada gıda kolisi, battaniye ve temizlik malzemesi dağıtıyoruz. 24 aralıkta Almanya'da yaptığımız programdan elde edilen gelirlerle öncelikle Türkiye'de, sonra da burada yardım çalışmalarımızı yapmaya başladık. Karadağ ve Kosova olmak üzere yardımlarımızı dağıtmaya devam ediyoruz. Burada çok sayıda mağdur, kimsesiz ve fakir insan var. Allah izin verirse yarın da sıcak yemek dağıtımımız olacak. Balkanlar programımızdan sonra inşallah Afrika'da yardım çalışmalarımız olacak." diye konuştu. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir