• DOLAR 6.137
  • EURO 6.663
  • ALTIN 330.45
  • ...
Trump’tan Huawei’ye bir engel daha

TEKNOLOJİ SERVİSİ

ABD Hükümeti, kara listeye alınmış olan Çin’in Huawei markasına yabancı ülke kaynaklı ürünlerin gönderimini engellemeye yönelik yeni bir düzenleme yayınlamak üzere.

ABD Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz Mayıs ayında “ulusal güvenlik” gerekçesiyle Çinli telekomünikasyon devi Huawei şirketini kara listeye almıştı.

Böylelikle ABD hükümetinin, ABD menşeli ürünler ile diğer ülkelerde üretilen ve ABD teknolojisi içeren az sayıdaki ürünün anılan şirkete satışına kısıtlama getirmesinin önü açılmıştı.

Mevcut düzenlemelere göre, kilit tedarik zincirleri ABD yetkililerinin erişiminin ötesinde kaldığından, ABD yetkilileri Huawei’ye gönderilecek sevkiyatlara daha fazla kısıtlama getirmek istiyor.

Ancak ABD’li şirketler, denizaşırı ülkelerde çok az ABD teknolojisi kullanılarak üretilen düşük teknolojili ürünleri de içerecek şekilde daha fazla üründe kısıtlamaya gidilmesinin Huawei’yi diğer ülkelerden daha fazla mal tedarik etmeye yönelteceğini ve ABD’li şirketlere gereksiz yere zarar verebileceğini belirtiyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir