• DOLAR 6.754
  • EURO 7.679
  • ALTIN 371.043
  • ...
İpsala Gümrük Kapısında uyuşturucu operasyonu

Ticaret Bakanlığınca yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında, İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, gümrük kapısına gelen araçlar risk analizine tabi tutuldu. Yunanistan’dan gelen yabancı plakalı bir TIR, riskli olarak değerlendirilerek x-ray taramasına sevk edildi.

Aracın x-ray taramasında şüpheli yoğunluğa rastlandı. Araç, detaylı kontroller için arama hangarına alındı. Narkotik dedektör köpeklerin de dahil edildiği kontrol sırasında, dedektör köpeklerin aracın dorse çıtalarına tepki vermesi üzerine tahta çıtalar yerinden söküldü.

Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan incelemede tahta çıtaların içerisinin oyularak zula tabir edilen gizli bölmelerin oluşturulduğu, bu bölmelerin içerisine her çıtada 5’er paket olmak üzere toplam 320 paket uyuşturucu yerleştirildiği tespit edildi. Yapılan incelemede, paketlerin içerisinde esrar cinsi uyuşturucu olduğu saptandı.

Yabancı uyruklu TIR sürücüsü gözaltına alınırken konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam ediliyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir