• DOLAR 6.708
  • EURO 7.347
  • ALTIN 361.959
  • ...
Erdoğan-Putin TürkAkım'ı birlikte açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, TürkAkım'ın temsili vanasını birlikte çevirerek açılışı yaptılar.

AÇILIŞ ÖNCESİ BAŞBAŞA GÖRÜŞME
Erdoğan ve Putin, açılış töreni öncesinde baş başa yaklaşık 2 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiler. İki lider görüşmede Suriye ve Libya'daki gelişmeler ile İran-ABD gerilimini ele aldı.

AMERİKA RAHATSIZ
Rusya'nın doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak proje, Amerika tarafından rahatsızlıkla karşılanıyor.

Avrupa'nın Rus gazına bağımlı olmasını istemeyen Amerikalılar, açık bir şekilde projenin engellenmesi için tehditvari açıklamalarda bulunuyordu.

31 ARALIK'TA HAZIR HALE GELDİ
Rusya'nın Anapa şehrinden Kıyıköy'e uzanan ve 935'er kilometre uzunluğundaki iki hattan oluşan TürkAkım'ın inşaat süreci sona erdi. Anapa'da bulunan Russkaya Kompresör İstasyonu ve Türkiye Kıyıköy Alım Terminali de tamamlandı.

Rus gazını doğrudan Türkiye'ye iletecek TürkAkım boru hattı 31 Aralık 2019 itibarıyla gaz akışına hazır hale getirildi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN AVRUPA'YA GAZ
Her bir hattı 15,75 milyar metreküp olmak üzere toplam 31,5 milyar metreküp gaz kapasitesi bulunan TürkAkım'ın 15,75 milyar metreküp kapasiteli ilk hattı Türkiye'ye gaz akışı sağlarken, aynı kapasiteli ikinci hat üzerinden Avrupa'ya gaz gönderilecek.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir