• DOLAR 6.817
  • EURO 7.428
  • ALTIN 378.492
  • ...
Asgeri: Şehadet eylemleri için kayıtlar başlasın

Irak Hizbullah Hareketi Komutanlarından Ebu Ali Asgeri, işgalci ABD terör ordusuna karşı şehadet eylemi için kayıtların başlaması talebinde bulunurken, Rus Senatör Kosaçev, Kasım Süleymani'nin intikamının uzun sürmeyeceğini iddia etti.

Konu hakkında cuma günü bir açıklama yapan Asgeri, işgalci ABD terör ordusu karşı şehadet eylemi yapmak isteyenlerden kayıt yapılmasını istediğini belirtti.

Asgeri, kendisi için ilk gönüllü olarak kayıt yaptırmak büyük onur olacağını ve Allah Teala kabul ederse bu yolun ilk şehidi olmak istediğini ifade etti.

"Kasım Süleymani'nin İntikamı Çok Uzun Sürmeyecek"

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Süleymani'nin şehit edilmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Gazetecilere konuşan Kosaçev, "Bu çok ağır bir haber, ABD'nin, Bağdat'taki büyükelçiliğine gerçekleştirilen son saldırıya karşı bir intikama çok benziyor." dedi.

Kosaçev'e göre, Süleymani'nin şehit edilmesine yol açan ABD'nin füze saldırısı gerçekten bir intikamsa karşılığının gelmesi de çok uzun sürmeyecek. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir