• DOLAR 6.7
  • EURO 7.34
  • ALTIN 361.298
  • ...
İşçi kıyımının bahanesi ekonomi çıktı!

Batman Belediyesi, bugün hiçbir gerekçe göstermeden kendilerine gönderilen bir tebligatla işten çıkardığı 27 kişiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Mehmet Demir tarafından yapılan açıklamada, işten çıkarmaların ekonomik sıkıntılardan kaynaklandığı ileri sürüldü. Açıklamada, “Ekonomik durumumuz, yüksek ücretle çalışan bu arkadaşlarımızın sözleşmelerini sürdürmemize imkân tanımamaktadır.” denildi.

Belediyede çalışmakta olan 90 kadar sözleşmeli personelin bulunduğu aktarılan açıklamada, “Bu arkadaşlarımızın sözleşmelerini sürdürmek elbette birinci öncelliğimiz olmuştur. Ancak ekonomik durumumuz, yüksek ücretle çalışan bu arkadaşlarımızın sözleşmelerini sürdürmemize imkân tanımamaktadır. İller bankasının son üç ay içerisinde istihkaklarımızdan borç karşılığı kestiği para miktarı 28 milyon (eski haliyle 28 trilyon) liradır. Bu durum bizleri zor durumda bırakmaktadır. Sözleşmeli arkadaşlarımız asgari ücretin 3 katından fazla bir ücretle çalışmaktadırlar. Sözleşmeli çalıştırma yerine Personel A.Ş üzerinden işlerine devam etmeleri hususunda çalışmamız devam etmektedir. Netice itibariyle 27 arkadaşımızın sözleşmeleri yenilenemedi. 2018 girişli çalışanlarımızın tamamı bu kapsamda kalmıştır. Belediyemizin içinde bulunduğu öznel durum böylesi zorlu bir karar almamıza neden olmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Batman Belediyesi, hiçbir gerekçe göstermeden çeşitli işlerde çalışan 27 kişinin işine son vermişti.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir