• DOLAR 13.548
  • EURO 15.356
  • ALTIN 789.024
  • ...
HAKSİAD'dan yerli otomobil açıklaması
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAKSİAD Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, öncelikle Türkiye Otomobil Girim Grubu'nun (TOGG) başarısı kutlandı.

"Elektrikli ve temiz enerjiyi hedefleyen bu çalışmaları ülkemiz açısından son derece değerli ve takdire şayan görüyoruz. Ülkemizden milyarlarca dolar para çıkmasına sebep olan otomobil ithalatına alternatif bu girişim bize umut ve heyecan vermiştir." denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Yapılan yenilikçi ve teknolojik değişimler sayesinde ülkemiz güzel, önemli ve büyük bir süreçten geçiyor. Gelişmiş altyapısıyla ülkemiz için yerli otomobil üretimi çok önemli bir adımdır. Bu adım ülke kalkınmasına, istihdamına etki ve büyük bir değer getirecektir. HAKSİAD olarak yerli otomobil üretiminin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Söz konusu girişimin yeni iş ve sektör kapılarının açılmasına da öncülük edeceğinin belirtildiği açıklamada, "Otomotiv sanayinin sağladığı değerler, kendini vergi gelirlerinin artmasında ve istihdamda da ilk sıralarda gösterecektir. Ülke Ekonomisinin lokomotifi olabilecek bu sektör geliştiğinde diğer sanayi dallarına da önemli katkı ve değer sağlayacaktır. Ülkemize ivme ve motivasyon getiren, binlerce kişiye iş imkânı sağlayacak olan bu fikrin doğmasına öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanı'na ve emeği geçen girişimcilere teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir