• DOLAR 6.168
  • EURO 6.751
  • ALTIN 326.3
  • ...
Liseli gençlere yönelik Siyer-i Nebi Yarışması düzenlendi

Gençlere Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in hayatını öğretmek ve O'nun ahlakıyla ahlaklanmalarını sağlamak için düzenlenen yarışma Adıyaman il ve ilçelerinde gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından tüm ülke genelinde organize edilen "Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması"nın bu sene 10'uncusun düzenlendiğini belirten AGD Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, "Bu sene liseli öğrencilerimize Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban'ın 'Kardeşliğe Davet Hazreti Muhammed (SAV)' isimli kitabı liseli gençlere dağıtıldı. Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şubesi olarak, iyilik ve güzelliklerin yaygınlaştırması için Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek, mesajımızı en doğru ve en etkili şekilde muhatap kitlemize ulaştırmış olduk." dedi.

Türkiye geneli yapılan yarışma hakkında konuşan Beyazkaya, "Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından gençlerimize Peygamber'imizin sevgisini aşılamak ve O'nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen bu yarışma, tüm Türkiye genelinde 81 ilde, Adıyaman merkez ve 8 ilçemizde de tüm lise öğrencilerine yarışmamızı düzenledik. Türkiye geneli yüzbinlerce öğrencimiz, Adıyaman 'da 10 sınav merkezinde ise 2 bin öğrencimiz bu sınava girdi." ifadelerini kullandı.

Yarışmadaki ödüller hakkında bilgi veren Beyazkaya, "Genel merkezimizin vereceği ödüllerinin yanı sıra, ilimizde ve ilçelerimizde de yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Mekke'nin Fethi Programı'nda 31 Aralık Akşamı verilecektir. Yarışmamızda Türkiye geneli ödüllerimiz; birinciye 5 bin lira, ikinciye 4 bin lira, üçüncüye 3 bin lira, dördüncüye 2 bin lira, beşinciye bin lira ödül verilecek. Adıyaman geneli ödüllerimiz; birinciye bin lira, ikinciye 750 lira, üçüncüye 500 lira verilecektir. Ayrıca bazı ilçelerimizde, ilçelerinde dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecektir." şeklinde konuştu. (Cemil Özdaş-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir