• DOLAR 7.26
  • EURO 8.515
  • ALTIN 440.597
  • ...
Hamas, kuruluşunun 32'nci yıl dönümü münasebetiyle büyük bir gösteri düzenledi

Hamas'ın kuruluşunun yıldönümü için değişik etkinliklerin düzenlendiği gösteriye binlerce kişi katıldı. Gösteride ayrıca Filistin'deki muhtelif direniş hareketlerinin ileri gelenleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Gösteriye katılanlar Hamas'ın ileri gelenlerinden olan ve Filistin'in özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin fotoğraflarını taşıdılar.

Hamas'ın parlamento heyetinin başkan yardımcısı Dr. Abdurrahman El-Cemel yaptığı konuşmada Hamas'ın siyasi işbirliği ve Filistin'in ulusal kurumlarının iyileştirilmesi için elini uzatmaya devam ettiğini dile getirdi.

El-Cemel; "Hamas 32 yıl boyunca büyük fedakarlıklarda bulundu. Önünün kesilmesi için yürütülen çabaların hiçbiri onun iradesini kıramadı. Direniş, işgali boyun eğmeye zorlama, onun bu davayı tasfiye planlarını boşa çıkarma yolunda sürekli yükseliş içinde olan bir çaba gösterdi." dedi.

Hamas'ın ileri gelen liderlerinden olan Ahmed El-Kurd de Hamas'ın 32 yıl önce ortaya çıkışından bu yana çalışmalarını sürekli işgale karşı özgürlük mücadelesi projesi üzerinde yoğunlaştırdığını, kendisinin etrafındaki bölgesel ve uluslararası dengeleri gözettiğini ve başkalarının iç işlerine karışmama stratejisi güttüğünü vurguladı.

Gösteride bazı sanatsal faaliyetlere de yer verildi ve Hamas'ın kurucularından Abdulfettah Duhan'a onur ödülü verildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir