• DOLAR 8.723
  • EURO 10.396
  • ALTIN 497.86
  • ...
'Gençlere Hazreti Peygamberi rehber olarak tanıtmak istiyoruz'
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Türkiye genelinde bu sene 7’ncisi organize edilen "Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması” Gaziantep’te yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gaziantep merkez ve tüm ilçelerinde düzenlenen yarışmaya binlerce öğrenci kayıt yaptırdı. Büyük bir heyecanın yaşandığı yarışmada kız ve erkek öğrenciler, ayrı okullarda yarışma için sınava tabi tutuldu. 12 merkezde düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, 2 saat boyunca soruları doğru cevaplamak için ter döktüler.

Yarışma ilgili bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı Fevzi Karakaya, her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin yarışmaya büyük bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Yarışma vesilesiyle Hazreti Muhammed'in o örnek hayatını genç nesillere doğru bir şekilde öğretmek olduğunu söyleyen Karakaya, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması”nın 7’incisini düzenlediklerini anımsattı.

Karakaya, “Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi olarak İyilik ve güzelliklerin yaygınlaştırması için Siyer-i Nebi Yarışması’ndan istifade ederek, mesajımızı en doğru ve en etkili şekilde muhatap kitlemize ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

Gençlere, Hazreti Muhammed’in sevgisini aşılamak ve günümüz gençliğine de rehber olarak tanıtmak istediklerini belirten Karakaya, bu amaçla düzenlenen yarışmanın Türkiye genelinde 81 ilde Gaziantep’te de 9 ilçede gerçekleştirildiğini belirtti.

Karakaya, yarışmada derece elde öğrencilere genel merkezin vereceği ödüllerin yanı sıra Gaziantep ve ilçelerinde de dereceye giren öğrencilere ödüllerinin ise 31 Aralık Salı günü düzenleyecekleri Mekke’nin Fethi programında verileceğini ifade etti.

Yarışmaya katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Karakaya, her geçen yıl yarışmaya ilginin arttığını, bu yarışmada bir kaybedenin olmadığını ve sınava giren herkesin kazandığını da sözlerine ekledi.

Sınava katılan öğrenciler de Hazreti Muhammed’in hayatını okumuş olmanın kendileri için en büyük hediye olduğunu söylediler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                           

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir