• DOLAR 8.476
  • EURO 10.059
  • ALTIN 493.165
  • ...
HÜDA PAR'lı gençlerden parklara kuş yuvaları
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HÜDA PAR KAyapınar Gençlik Kolları, 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda kuşların soğuktan daha faza etkilenmeleri için ağaçlara yuva yerleştirdi.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren gençlik kollarından İslam Yüce, sokak hayvanlarına yönelik bu tür çalışmalarının olacağını söyledi.

Yüce, "Bizler HÜDA PAR Hür Gençlik olarak kış şartlarının ağırlaşmasından dolayı sokak hayvanlarını düşünerek özellikle kuşlar için yuvalar yaptık ve bunları ağaçlara yerleştirmeye devam ediyoruz. Peygamber efendimizin 'merhamet edene Allah da merhamet eder' hadisi düsturuyla sokak hayvanlarını da düşünüyoruz. Kedi ve köpeklere barınak veya yiyecek temininde bulunmak için de çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımıza kuş yuvaları ile başlamış bulunmaktayız ve Kayapınar ilçesinin birçok yerine bu yuvaları yerleştireceğiz inşallah." dedi.

Bu konuda vatandaşlara da tavsiyelerde bulunan Yüce, "Yaptığımız bu tür çalışmaları vatandaşlarımızın da desteklemesini ve devam ettirmesini istiyoruz. Bilinçli bir toplum oluşturabilmek için insanlara ve hayvanlara yardımcı olma bilincini aşılamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.  (Ramazan Zeren-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir