• DOLAR 7.787
  • EURO 9.451
  • ALTIN 459.922
  • ...
Trafik denetimlerinde 899 sürücüye para cezası

Gaziantep'te şehir merkezi ve şehirlerarası karayollarında rutin olarak yapılan trafik uygulamaları ve denetimleri kapsamında binlerce araç denetlenirken, trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle yüzlerce sürücüye para cezası verildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yapılan trafik uygulamalarında ve denetimlerinde, trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandığı, 33 aracın da trafikten men edildiği bildirildi.

Bin 721 aracın kontrol edildiği trafik uygulamalarında, 346 sürücüye ve araç plakasına yasak park maddelerinden, 83 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 10 sürücüye araçlarını engelli park yerlerine park etmekten, 2 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 2 sürücüye hurdaya ayrılmış aracı kullanmaktan, bir sürücüye dış ışık donanımı bozuk veya aykırı araç kullanmaktan, bir sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, bir sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, bir sürücüye sahte plaka takmaktan, bir sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 451 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda 899 sürücüye  ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.

33 aracın trafikten men edildiği uygulamalarda, bir sürücünün belgesine el konulurken, 5 yayaya da trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan dolayı para cezası verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir