• DOLAR 7.889
  • EURO 9.289
  • ALTIN 482.766
  • ...
Asayiş denetimlerinde aranan 147 şüpheli yakalandı

Konuyla ilgili Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kent genelindeki asayiş uygulamalarının ve denetimlerin devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında, 59 şüpheliye uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak ve ticaretinden, 38 şüpheliye hırsızlıktan, 152 şüpheliye de Kabahatler Kanunu'ndan işlem yapılırken, aranan 147 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

Denetimlerde, 94 gram metamfetamin, 12,67 gram eroin, 7,74 gram jameika, 15,73 gram esrar, 1,46 gram bonzai maddesi, 5 adet uyuşturucu hap, bin 719 paket gümrük kaçağı sigara, 3 adet tüfek, 6 adet ruhsatsız tabanca, 11 adet kurusıkı silah ve 61 adet kurusıkı fişeği, 2 adet şarjör, 56 adet fişek, 2 adet hacizli yakalamalı motosiklet, 5 adet hacizli yakalamalı araç, 2 adet çalıntı cep telefonu, 4 adet çalıntı motosiklet, 3 adet çalıntı araç, bir adet trafikten men edilen motosiklet, bir adet sahte plaka, 2 adet çalıntı bilezik ve çalıntı malzemeler ele geçirildi.

Şahinbey ilçesinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında, Hoşgör, Cengiz Topel ve Perilikaya mahallelerinde, 3 araçtan hırsızlık yapan 4 şüpheli çaldıkları malzemeler ile yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şehitkamil ilçesi Mevlâna Mahallesi Hafız Tefik Caddesi üzerinde yapılan uygulamada, C.Y.  isimli şüphelinin üst aramasında, bir adet tabanca ve bu tabancaya ait bir adet şarjör ile 6 adet fişek ele geçirilirken, gözaltına alınan şüpheli hakkında gerekli yasal işlemlere başlanıldığı belirtildi.

Şehitkamil ilçesi Mücahitler Mahallesi'nde bulunan bir araca ait aküyü çalmaya çalışan şüpheli suçüstü yakalanırken, gözaltına alınan şüpheli hakkında başlatılan yasal işlemlerin devam ettiği belirtildi.

Şahinbey ilçesi Yavuzlar Mahallesi'nde yapılan uygulamada, şüphe üzerine durdurulan iki şüphelinin yapılan üst aramasında, çalıntı 2 adet bilezik ve bir miktar uyuşturucu maddesi ele geçirilirken, çalıntı malzemeler sahibine teslim edildi. Gözaltına alınan şüpheli ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şehitkamil ilçesinde ise bir kamu kuruluşunun elektrik kablolularını çalmaya çalışan şüpheli, suçüstü yakalandı. Şüphelinin yapılan üst aramasında, hırsızlıkta kullandığı malzemeler ele geçirilirken, şüphelinin GBT sorgulamasında ise hırsızlık ve yaralama suçlarından da suç kaydı olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheli ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şehitkamil ilçesi 29 Ekim Mahallesinde uyuşturucu satışı yapılan bir eve düzenlenen operasyonda bir şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda evde yapılan aramada, bir adet araba anahtarı şeklinde hassas terazi, 11,69 gram metamfetamin, uyuşturucu madde paketlemesinde kullanılan rulo şeklinde folyo, bir adet tabanca ile tabancaya ait 2 adet dolu fişek ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan M. B. isimli şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şahinbey ilçesi Güneykent Mahallesi'ndeki bir kafenin yanında 2 şüpheli, uyuşturucu madde satarken suçüstü yakalandı. Şüphelilerin yapılan üst aramasında 11,10 gram metamfetamin maddesi ve bir miktar esrar maddesi ile kullanıcı diğer 2 şüphelinin üst aramasında ise bir miktar üzerinden metamfetamin maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 şüpheliye “uyuşturucu madde ticareti yapmaktan” diğer 2 şüpheliye “uyuşturucu madde kullanmaktan” işlem yapıldı.

Şahinbey ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde de durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada, 14,01 gram metamfetamin maddesi ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği tahmin edilen bir miktar para ele geçirildi. Gözaltına alınan araç sürücüsü emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şahinbey ilçesi İstiklal mahallesinde yapılan uygulamada ise şüphe üzerine durdurulan bir şüphelinin yanında 372 paket kaçak sigara ele geçirilirken, gözaltına alınan şüpheli de emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şehitkamil ilçesi Sanayi Mahallesi'nde durdurulan bir araçta yapılan aramada, bir adet ruhsatsız tüfek ele geçirilirken, şüpheli hakkında gerekli yasal işlemlerin yapıldığı başlanıldığı bildirildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir