• DOLAR 6.946
  • EURO 8.232
  • ALTIN 441.159
  • ...
Bağımlılıkla kararlı bir şekilde mücadele edilecek

"Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı" Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak, ilgili kamu kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Vali Şahin'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı; İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Psikolog Ömer Işık tarafından bağımlılık ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin kurula yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından, "Bilişim Araçlarını Bilinçli Kullanma" projesine ilişkin bir sunum yapıldı. 

Bağımlılıkla mücadelede kurumlar arası iş birliğinin önemine değinen Vali Şahin, çocukları zehirleyen uyuşturucu belasını defetmek için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, Batman'da Yeşilay Danışmanlık Merkezinin açılmasının önemli olduğunu, bu merkezden en iyi şekilde faydalanılması gerektiğini belirtti.

Teknoloji bağımlığının çocuklar üzerinde büyük olumsuzluklara yol açtığını ifade eden Vali Şahin, özellikle okullarda bunun önüne geçilmesi için gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Toplantı, bir sonraki dönemde yürütülecek çalışmaların ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir