• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
​'Asr-ı Saadete Mektuplar' yarışmasının ödülleri verildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Okulun toplantı salonunda düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Adıyaman il ve ilçelerden dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken yarışmaya katkı sunan öğretmenlere de plaket verildi.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve İl Müftüsü Mehmet Taşçı bu tür yarışmaların gelecek için umut verici olduğunu belirtti.

Programda bir konuşma yapan İl Milli eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "2023 vizyon hedefleri içerisinde şöyle bir ifade var: Tek kanatlı kuş uçamaz, yani bir kanadında akademik bilgiyle taçlandırılmış bir nesil diğer kanadında milli, manevi, ahlaki ve iyi değerlere sahip bir neslin olması gerekiyor. Tek kanatla bir yerlerde barınmamız mümkün değildir. Bizler hem vatanımızı değerlerimizi seveceğiz, hem de bunların yanında akademik bilgiyle taçlanmış olacağız. Değerlerimizden uzaklaştıkça toplumda çok şeyleri kaybettiğimizi görüyoruz. Şuanda toplumda bir güvensizlik durumu hâkim olmuş. Kimse kimseye bir şey emanet edip güvenemiyor, çünkü bunun karşılığını alamıyor. Bizim zamanımızda insanlar birbirlerine evlerini, bahçelerini satardı ve sadece iki kişinin arasında bir şahidin huzurunda alıp satım yapılırdı. Alan da satan da bu sözün üzerinden milyon da kazansaydı sözünden caymazdı. Bugün öyle bir hale geldik ki çekler, senetler karşılıksız çıkıyor, öyle ki insanlar yolda düşenin elinden tutup kaldırıp kenara bile koymuyor." dedi.

"Sizler gençliğinizi gerçekten de çok zor ve sıkıntılı bir dönemde yaşıyorsunuz"

İl Müftüsü Mehmet Taşçı gençlerin çok zor bir zamandan geçtiklerine vurgu yaparak "Sizler gençliğinizi gerçekten de çok zor ve sıkıntılı bir dönemde yaşıyorsunuz. Asrı Saadet'e yazdığınız mektuplar ve bu vesileyle bir araya toplanmamız ümit verici bir durumdur.  Her konuda zorluklar ve sıkıntılar yaşadığımız bir dönemde Asrı Saadete yazdığınız mektuplar gibi bir elinizi Kur'an'dan bir elinizi Peygamberimiz ve sünnetinden ayırmadığınız vakit zamanın ve zeminin bütün problemlerinin üstesinden gelirsiniz." ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Abdulkerim Işık ise "Asrı Saadete Mektup yarışmamız okulumuzun her sene düzenlediği geleneksel bir yarışmadır. Geçen yılda ilmihal yarışması yapmıştık. Liseler düzeyinde özellikle neslimizin geleceğe hazırlanması değerlerimizi tanıyarak ve yaşayarak gelecekte bu toplumu temsil edebilmeleri için üzerimize düşen bir vazife olarak addediyoruz. İşte bunlardan birini de bu sene gerçekleştirdik. İl genelinde ve ilçelerimizde katılımlarımız oldu." şeklinde konuştu. (Cemil Özdaş - İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir