• DOLAR 8.471
  • EURO 10.292
  • ALTIN 502.04
  • ...
Bingöl'ün yöresel lezzetleri Ankara'da tanıtılıyor

Ankara'da gerçekleştirilen Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası'na; Türkiye'nin yanı sıra, Bosna-Hersek, KKTC, Makedonya, Sırbistan, Endonezya, Nijer, Ürdün, Cibuti, Filistin, Afganistan, Irak, Kenya, Somali, Moldova, Özbekistan, Kırgızistan, Arnavutluk ve Norveç yerel yönetimlerinden temsilciler katıldı.

Bingöl Belediyesi öncülüğünde ilçe ve belde belediyelerinin katkılarıyla kurulan stantta, Bingöl'ün yöresel ürünleri tanıtılarak vatandaşlara ikram ediliyor.

"Kentimizin tanıtımına katkı sunmaya devam ediyoruz"

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, standı ziyaret eden vatandaşlarla yakından ilgilenerek, Bingöl'e dair bilgiler aktardı.

Etkinliğe dair açıklama yapan Belediye Başkanı Arıkan, Bingöl'ün, kültürel ve doğal güzellikleriyle ülkenin cennet köşelerinden biri olduğunu söyledi.

Kentin tanıtımına büyük önem verdiklerini, belediye çalışmalarını da bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini kaydeden  Arıkan, şunları söyledi:

"Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası çerçevesinde gerçekleştirilen yöresel ürünler alanında standımızı açtık. İlçe ve belde belediye başkanlarımız, il ve ilçe parti teşkilatlarımızla hem şurayı takip ediyor hem de standımızı ziyaret eden vatandaşlarımızla ilgileniyoruz. Bugün burada kadim kentimizi; kültürü, tarihi, doğal güzellikleri, sosyal zenginliği, bal, ceviz, kuru dut, pestil ve pekmeziyle tanıtıyoruz. Bingöl Belediyesi olarak ilimizin tanıtımına büyük önem veriyoruz. Peyzaj ve kavşak düzenlemelerimizi de bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz." (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir