• DOLAR 8.558
  • EURO 10.125
  • ALTIN 494.878
  • ...
Okullara “Siyer Sınavı” ziyareti

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenecek olan Siyer Sınavı, 2 Şubat Pazar günü yapılacak.

Sınav kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde de hem kayıtlar alınıyor hem de okullar ziyaret edilerek yapılacak sınav hakkında bilgilendirilmelerde bulunuyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı temsilcileri, Derik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, sınav hakkında okul yönetimi ve öğrenciler bilgiler verdi.

Türkiye genelinde düzenlenecek Siyer Sınavı ile ilgili düşüncelerini dile getiren Okul Müdürü Sedat Temel, Siyer Sınavı çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını ve her sene bir gelenek olarak sürdürmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Öğrencilerin tatlı bir yarış şevkiyle yarışmaya dâhil olduklarını dile getiren Temel, “Bu tür hayırlı etkinlikler vesilesiyle ifsat edilmeye çalışılan toplumumuzun fıtratına kavuşması için çok önemli görüyorum. Çünkü Peygamberimizi sevmek ve yaşamak O'nu tanımakla başladığının bilincindeyiz. Yapılan bu hayırlı çalışmaya vesile ve önayak olan siz Peygamber Sevdalıları Vakıf gönüllülerinden Allah razı olsun.” dedi.

Göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekküllerini ileten Peygamber Sevdalıları Vakfı Derik Temsilcisi Ahmet Aktaş da okulları gezerek okul müdürleri başta olmak üzere öğretmen ve öğrencilere bilgilendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

Yapılacak siyer sınavına büyük bir teveccühün var olduğunu belirten Aktaş, “Allah`a hamdolsun şimdiye kadar birçok kişi kayıt yaptı. Ziyaretlerde vakfımızın çalışmalarını anlatıyoruz.”  dedi.

Okul öğrencileri ise yapılacak sınava katılacaklarını söylediler. (M. Salih Keskin- İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir