• DOLAR 7.296
  • EURO 8.627
  • ALTIN 476.013
  • ...
Kayıp dağcıları arama çalışmalarında mont bulundu

Bursa Uludağ’da 1 Aralık'ta zirveye doğru yürüyüşe çıkan 2 dağcıdan halen haber alınmazken bugün yeni bir gelişme yaşandı. Devam eden arama çalışmaları esnasında dağcılarda birine ait olan bir mont bulundu.

Konu hakkkında Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, "İcra edilen arama faaliyetleri esnasında, Kürekli Deresi civarında karla kısmen kaplanmış vaziyette, bir adet kırmızı mont ve montun ceplerinde ise bir adet yeşil renkli bere, mavi renkli anahtarlık ve iki adet anahtar tespit edilmiştir. Şahısların İstanbul İli’ nden başlayarak, Bursa İli Uludağ Milli Park’ı Bölgesi’nde kaybolmaları sürecine kadar tespit edilen çok sayıda güvenlik kameraları görüntülerinin detaylı olarak incelenmesi neticesinde bulunan eşyaların, kayıp olan dağcılardan Efe Sarp’ a ait olduğu tespit edilmiştir."

Açıklamada, "Efe Sarp’ a ait olduğu tespit edilen montun bulunduğu Kürekli Deresi Bölgesi ve kuzey uzantım hattı, sarp ve engebeli bir yapıya sahip olup, bu bölgede çok sayıda şelale, uçurum, kayalık alan vb. tabii engeller bulunmaktadır. Dere ise kısmen donmuş durumda olup bölgede kar kalınlığı yaklaşık 60 cm civarındadır. Mevcut durum ilerlemeyi ve arama kurtarma faaliyetlerini önemli ölçüde sınırlamaktadır." diye belirtildi.

Bugün itibariyle kayıp olan iki dağcıyı arama faaliyetleri, montun Kürekli Deresi bölgesinde bulunması nedeniyle insansız hava aracı (Drone) ile bu alan esas alınarak yaklaşık 1 kilometre çaplı bir alanda sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, "Arama çalışmalarına bir JİKU (Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı), 2 helikopter, 4 Asayiş Timi, 75 JÖH Timi, 16 JAK personeli, 30 AFAD personeli ve 88 Sivil Arama ve Kurtarma ekibi olmak üzere toplam 216 kurtarma personeli katılmaktadır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir