• DOLAR 6.867
  • EURO 7.755
  • ALTIN 398.817
  • ...
Ekonomiye değer katanlar ödüllendirildi

EKONOMİ SERVİSİ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 46. kez organize edilen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Törende konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Marifet iltifata tabidir. 130 yıllık hafızası olan BTSO’nun başarılarıyla örnek olan girişimcileri ödüllendirmesini çok önemli buluyorum. Her birimizin kişisel emek ve çabalarının toplamı, ülkemiz için ortak bir hasılatın adı oluyor.” ifadelerini kullandı.

“BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜYECEK”

Tarihin akışının hızlandığı bir dönemden geçildiğini kaydeden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, şöyle devam etti: “Dünyanın yeniden şekilleneceği bir dönemin başındayız. Türkiye bu yeni dönemin uluslararası alanda etkili küresel aktörlerinden birisi olacak. Bunu siz iş insanlarımıza ve Türkiye’nin her yerindeki gençlerimize bakarak söylüyorum. İnşallah ümitsizliğe düşmeden vazifemizi doğru bir şekilde yaparak Türkiyemizi hep birlikte büyüteceğiz. Bursa büyüyecek, Bursa büyürse de Türkiye büyüyecek. Diğer şehirlerimiz de aynı şekilde Türkiye’nin büyümesine katkı yapacak. Bu yürüyüş inşallah sizin ve başka şehirlerdeki başarılı kardeşlerimizin cesareti ile güçlenecek. Türkiye, bir durumun değil, bir duruşun adıdır. Her bir iş insanımızı bu duruşun başarılı bir neferi olarak sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

“HER ZORLUK BİZİM İÇİN YENİ BİR SIÇRAMANIN VESİLESİ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin hedeflerine katkı sağlamak adına azimle çalışan tüm müteşebbisleri kutladı. Türkiye’nin karşılaştığı her zorluktan güçlenerek çıktığını belirten İbrahim Burkay,  “Her bir zorluk bizim için yeni bir sıçramanın vesilesi oluyor. Güvenliğimizi tehdit eden terör unsurlarına karşı yürüttüğümüz operasyonları engelleyenlere karşı kendi milli sanayi yatırımlarımızı daha da artırdık. Teröre karşı milli şuurla tarihi bir kenetlenme gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile karar mekanizmalarının hızla hayata geçirilmesini sağladık. Anayasa değişikliği ile ülkemizin gelişimine engel teşkil eden iç ve dış unsurlara karşı güçlü ve etkin bir mekanizma oluşturduk. Tüm zorluklara rağmen 2023, 2053 ve 2071 için çok güçlü bir vizyona sahibiz.” dedi. 

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Bursa Valisi Yakup Canbolat, derin tarihi ve kadim kültürüyle Bursa’nın milli heyecanını gönülden hisseden cesaretli girişimcilere sahip olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa’nın ülke ekonomisine ivme kazandıran aktif ve güçlü bir şehir olduğunu belirterek, Bursa ekonomisine can veren üretim, ihracat ve istihdama katkı sağlayan iş insanlarına teşekkür etti.

7 KATEGORİDE 62 ÖDÜL

Konuşmaların ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Ali Uğur ve protokol üyeleri ödülleri takdim etti. ‘Kurumlar Vergisi’, ‘Gelir Vergisi’, ‘Sektör Liderleri’, ‘İhracat’, ‘Dönüşüm ve Fark Yaratanlar’, ‘En Başarılı KOBİ’ler’ ve ‘Vergi Özel Ödülleri’ adı altında 7 kategorinin oluşturulduğu törende 62 ödül sahiplerini buldu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur törenin sonunda TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a kendisi adına dikilen 16 adet çınar fidanı sertifikasıyla birlikte Bursa’nın sembollerinden olan Koza Han’ı simgeleyen hediye takdim etti. ​

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir