• DOLAR 8.76
  • EURO 10.31
  • ALTIN 493.44
  • ...
"Binden fazla öğretmen güvenlik soruşturması bitmediği için göreve başlayamadı"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın twitter üzerinden yaptığı açıklamada, güvenlik soruşturmaları nedeniyle bini aşkın öğretmenin göreve başlayamadığını belirtti.

Anayasa Mahkemesinin güvenlik soruşturmalarını iptal ettiğini anımsatan Yalçın "1000’den fazla öğretmen güvenlik soruşturması bitmediği için göreve başlayamadı bir türlü. 29 Kasım tarihli Resmî gazetede yayınlanan Anayasa Mahkemesi kararıyla hiçbir kurala bağlı kalınmaksızın yapılan güvenlik soruşturmaları iptal edilmiştir. Temel ilkeler belirlemeksizin yapılan ve olası kötüye kullanıma yol açabilecek hatta özel hayatın gizliliğini ortadan kaldıracak bu uygulamadan vazgeçilmesi ya da anayasa mahkemesi kararı gereği yeniden düzenlenmesi elzemdir." dedi.

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi adına yetkililerin inisiyatif almaya çağıran Yalçın, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Güvenlik soruşturmalarının devam ettiği bu süreçte 1000’den fazla eğitim çalışanı halen görevlerine  başlamayı bekliyorlar. Öğretmen açığı ortadayken, öğrenciler sınıfta öğretmen beklerken, güvenlik soruşturmaları bitmediği için boş geçen her ders ülke adına zarardır. Güvenlik soruşturma süreçleri özellikle eğitim hizmet kolunda hızlandırılmalı, öğretmenler bir an önce görevlerine başlamalı, dersler boş geçmemeli, öğrenciler öğretmenlerine biran önce kavuşturulmalıdır. Gerekli yasal düzenleme yapılana kadar yetkililer inisiyatif kullanmalı, bu boşluğu dolduracak bu hizmeti aksatmayacaktedbirleri almalıdır." (İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir