• DOLAR 6.866
  • EURO 7.744
  • ALTIN 397.897
  • ...
​Silopi'de 'Bir Bilim İnsanı Olsam' adlı söyleşi düzenlendi

Silopi Koç İlk Okulu Konferans salonun da düzenlenen 'Bir Bilim İnsanı Olsam' adlı söyleşiye Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selahattin Dizlek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin programda öğrencilerle buluşup sorularını cevapladı. Bilim adamlarının örnek teşkil eden hayatlarını öğrencilere anlatan İdin, TÜBİTAK’ın bilimsel faaliyetleri tanıtmak ve sevdirmek adına yayınladığı dergi ve yayın faaliyetlerini tanıttı.

Program öğrencilerin soruları ile son buldu. Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin'e program sonrasın da plaket takdim etti.

Konuyla ilgili açıklama da bulunan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selahattin Dizlek, TUBİTAK bilim genel merkezine başvuru yaptıklarını ve bu kapsam da söyleşi düzenlediklerini söyledi. Öğrencilerin hem bilimsel hem de akademik anlam da katkı sağlayacağını ifade eden Dizlek, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin'e teşekkür etti. (İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir