• DOLAR 7.01
  • EURO 8.335
  • ALTIN 459.755
  • ...
Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Döner sermaye sistemi çökmüştür

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, döner sermaye sistemi ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada döner sermaye sisteminin çöktüğünü dile getirdi.

Yalçın, "Sağlıkta bugün itibariyle gelinen noktada sağlık çalışanlarının iş yükü sürekli artmasına rağmen sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiş, döner sermaye sistemi çökmüştür. Miadını dolduran ve sağlık çalışanlarının sırtında kambura dönüşen, mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının iş barışını zedeler duruma gelmiştir." dedi.

Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil, adalet istediklerini belirten Yalçın, açıklamasında, "Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve hakkaniyetli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin ve edeceğimizin bilinmesini isteriz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir. Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir." ifadelerine yer verdi.  

Döner sermayede gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğine değinen Yalçın, "Sağlık-Sen Genel Merkezimiz tarafından daha adil ve hakkaniyetli bir döner sermaye modeli Sağlık Bakanlığımıza iletilmiş ve de takibi yapılmaktadır. Çok zor şartlarda ve fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri döner sermaye ücretlerini alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılarak hayata geçirilmelidir." şeklinde belirtti. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir