• DOLAR 6.866
  • EURO 7.75
  • ALTIN 397.898
  • ...
İstanbul’da ilk kez ‘Batman Tanıtım Günleri’ düzenlendi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman Valiliği tarafından düzenlenen kamu kurum ve kuruluşların işbirliği ile İstanbul Yenikapı’da düzenlenen “1. Batman Tanıtım Günleri” başladı. Batman’ın yöresel ürünleri 3 gün boyunca İstanbullularla buluşturulacak. Resmi açılış töreninin ise yarın Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

Batman’ı anlatmak için düzenlenen ‘Batman Tanıtım Günleri’nde açılan stantlarla geleneksel el sanatları, yöresel ürünler, yemek, halkoyunları ile kültürel değerler tanıtılıyor.

Batman'ın ilk defa böylesi bir tanıtımının yapılmasının önem arz ettiğini belirten esnaf, Batman tanıtım günlerinin her yıl düzenli bir şekilde yapılması gerektiğini ifade ettiler.

"Her yıl etkinlik yapılmalı"

Kendilerini tanıtım günlerine davet eden Batman Valiliğine teşekkürlerini ileten esnaf Zeynel Durmaz, "Bizler de Batmanlılarla buluşmak için buraya geldik. Çok güzel oldu. En azından kendi yöresel ürünlerimizi buraya getirdik. Güzel geçiyor. Yılda bir veya iki defa böylesi bir etkinliğin yapılmasını isteriz. Kendimizi tanıtmak için iyidir." dedi.

"Etkinlik iyi bir fırsattır"

Tanıtım günlerinin her yıl düzenli bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan esnaf Burhan Özdemir, "Batman esnafı olarak İstanbul Yenikapı'da düzenlenen etkinliğe katıldık. Batman'ımızı iyi tanıtmak ve kendi ürünlerimizi İstanbullulara tanıtmak için buradayız. Bu tür etkinlikleri iyi görüyoruz. Batman'ı insanlara tanıtmak için bu tür etkinlikler iyi bir fırsattır. Hem bizim hem de Batmanlılar için iyi bir tanıtım olacaktır inşallah. Her yıl tanıtım günlerinin düzenlenmesini istiyoruz." dedi.

"Bu tür etkinliklere ihtiyaç var"

Batman'ın yöresel ürünlerini tanıtan bir diğer esnaf Hamdullah Güneş ise şunları söyledi: "Bugüne kadar birçok fuara katıldım. Yöresel bebeklerle gerek Hasankeyf, gerekse de Batman'ı tanıtmaya çalıştım. Bu tanıtım günlerinin ilk olması çok güzel. Çünkü daha önce İstanbul'da Batman tanıtım günleri yapılmamıştı. Bu konuda çok mutluyum. Batman'ın turizm açısından gerekli payı alması için bu tür etkinliklere ihtiyaç var. Burada yöresel ürünlere rağbet var."

Batman’a özgü tüm değerlerin sergilendiği tanıtım günleri, 8 Aralık Pazar günü son bulacak.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir