• DOLAR 8.723
  • EURO 10.396
  • ALTIN 497.86
  • ...
​Siirt'te siyer sınavı kayıtları başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 2 Şubat 2020 tarihinde Türkiye genelinde "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek olan Siyer Sınavı'nın başvuru ve kayıt işlemleri Siirt'te Başladı. Her yıl binlerce kişinin katıldığı sınava bu yıl daha çok katılım bekleniyor.

Sınavın Siirt Koordinatörlüğünü yürüten Peygamber Sevdalıları Vakıf Yetkilisi Sabahattin Keleş, Siyer Sınavı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Siirt'in merkez, ilçe ve bağlı mahallelerinde sınavın afiş ve duyuru çalışmalarını yaptıklarını belirten Keleş, bu sınavın tüm yaş kategorilerine yönelik olduğunu söyledi.

Geleneksel hale gelen siyer sınavının bu sene de bütün güzelliğiyle çalışmalarının devam ettiğini aktaran Keleş, "Çok şükür gerekli bütün resmi izinleri aldık ve çalışmalarımıza başladık. Hemen hemen tüm okullara afişlerimi astık ve okullarda ayıtlar almaya başladık. İnşallah Siirt üniversitesinde de iznimizi alıp standımızı açacağız. Elhamdülillah kayıtlar iyi gidiyor, şimdiye kadar binden fazla kayıt aldık. İnşallah bundan sonra da daha güzel bir şekilde devam edeceğiz." dedi.

"Bu karanlık devirde Allah resulünün hayatını öğrenmeye ihtiyacımız var"

"O'nu oku, O'n yaşa" temasıyla Hazreti Muhammed'in hayatını okuyup yaşamak gerektiğine dikkat çeken Keleş, özellikle bu karanlık devirde insanlarımızın Allah'ın resulünün hayatını öğrenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

"Peygamber Efendimiz dünyaya gelmiş en hayırlı insandır. Biz O'na uyarsak Rabbimizin deyimiyle inşallah biz cennete gideriz." diyen Keleş, "Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu görevi üstlenmişiz. İnşallah bunu devam ettirmeye çalışacağız. Bu sınavlar da Peygamber Efendimizi tanıtıp cennete giden yolu göstermek içindir. Çünkü Peygamber Efendimiz'in devri Saadet devridir. Asr-ı Saadet diyoruz. O'nun geldiği devirde nasıl Saadet Asr-ı yaşanmışsa biz inanıyoruz ki bugün Allah'ın resulü bilinirse, yaşanırsa bu devirde aynı şekilde Saadet Asr-ı olur. Mutlu bir hayat yaşarlar Peygamber Efendimiz sadece cennet için, değil dünyamızı güzelleştirmek için de gelmiştir. Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu yarışmaları Allah'ın resulü tanınıp, bilinip, yaşanması için düzenliyoruz." dedi.

 

"O'nu okumak, O'nu yaşamak en önemli gayemiz olmalıdır"

Her yaşa hitap eden yaklaşık 2 bine yakın ödülün olduğunu ama asıl ödül ve kazancın Allah'ın resulünü okumak olduğunu vurgulayan Keleş, "Hediyelerimiz, Umre ödülü, tablet, bilgisayar, bisiklet çeşit çeşit hediyelerimiz var. Bu şekilde gençlerimizi özendirmeye çalışıyoruz. Tabi dediğimiz gibi O'nu okumak, O'nu yaşamak en önemli gayemiz olmalıdır. Diğerleri ise bu işin tamamen hediyesidir. Sizlerin aracılığıyla tüm halkımızı davet ediyoruz. Tabi gençlerimiz bu sınava girmelidir. Bu sınavları yapmak için verdiğimiz mücadele ortak olmalıdır. Peygamber Efendimiz sadece Peygamber Sevdalıları Vakfının peygamberi değil, O tüm Müslümanların peygamberidir. Bu sınava da katkıda bulunabilecek herkes katkıda bulunsun. Çünkü biz inanıyoruz ki katkıda bulunanlar ahirette bize hayır olarak dönecektir. Tüm halkımızı bu sınavlara girmeye, bize ortak olmaya, yardımcı olmaya sizlerin aracılığıyla davet ediyoruz." diye konuştu.

Umre ödülü ve yüzlerce hediyenin verileceği siyer sınavının son başvuru tarihi 17 Ocak 2020. Sınav ise 2 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak. Sınav sonuçlarının ise Mart 2020'da açıklanacağı belirtildi. (Murat Orhan-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir