• DOLAR 7.256
  • EURO 8.504
  • ALTIN 439.935
  • ...
MSB: Suriyeli kardeşlerimiz gönüllü olarak evlerine dönmeye başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Güvenli Bölge'nin tesisi için gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütü PKK/YPG'nin Tel Abyad ve Rasulayn'dan temizlenmesi bölgeye geri dönüşlerin de yolunu açtı." denildi.

PKK/YPG'nin Kürtlere yönelik baskısına değinilen açıklamada, "PKK/YPG'nin Fırat'ın doğusunu işgal etmesiyle birlikte baskı ve zulme dayanamayan yaklaşık 1,5 milyon Kürt kardeşimiz bölgeyi terk etmek zorunda kalmıştı. Yaklaşık 400 bin Suriyeli Kürt kardeşimiz de Türkiye'ye sığınmıştı. Barış Pınarı Harekâtı'nın başarıya ulaşması ile terör örgütü PKK/YPG'nin bölgeden temizlenmesi ve alt yapı çalışmalarına hız verilmesi Suriyeli kardeşlerimizin geri dönüşünün de önünü açtı." ifadelerine yer verildi.

"295 kişiden oluşan 70 aile daha Cerablus'tan Tel Abyad bölgesine geri dönmek için yola çıktı"

PKK/YPG'den kaçarak Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde yer alan Cerablus'a sığınan Suriyelilerden yaklaşık 200 kadarının gönüllü ve güvenli olarak kendi evlerine, topraklarına döndüğü kaydedilen açıklama şöyle devam etti:

"Barış Pınarı Harekât bölgesinde huzur ve güvenin tesis edilmesiyle bölgeye geri dönüşlerin devam etmesi bekleniyor. Bu kapsamda 295 kişiden oluşan 70 aile daha Cerablus'tan Tel Abyad bölgesine geri dönmek için yola çıktı."  (İLKHA)

]]>

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir