• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
‘Bu sistemle İsa peygamber İngiltere vizesi alamazdı’…

İngiltere Kilisesinin lideri ve en yetkili piskoposu olan Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, başkent Londra’da düzenlenen CBI iş konferansında, Başbakan Boris Johnson’ın savunduğu göçmenlik düzenlemesini şaka yollu eleştirdi.

Sputnik’in haberine göre; Welby, “Kurucumuz yüce İsa elbette beyaz, orta sınıf mensubu ve Britanyalı değildi. Şüphesiz vize alamazdı- tabii biz bilhassa marangoz eksikliği çekmediğimiz sürece” ifadelerini kullandı.

‘Suyun üzerinde yürüyor, tabii ki vize alırdı’
Başpiskoposun sözleri sosyal medyada da yankı buldu.

Pek çok kullanıcı şakayla karışık İsa’nın rahatlıkla vize kriterlerini karşılayabileceğini söylerken, “Suyu şaraba dönüştürebiliyor, büyük ihtimalle hoş karşılanırdı”, “Sadece beş somun ve iki balıkla 5000 kişiyi besleyebildiyse birkaç aşeviyle neler yapabileceğini düşünebiliyor musunuz? Bir çırpıda yoksulluğu çözerdi. Kim bu iş için ona çalışma izni vermez ki?” veya “Tabii ki vize alırdı, suyun üzerinde yürüyebilirdi” gibi yorumlar yaptı.


Justin Welby’ye kurallarla karşılık veren bazı kullanıcılar ise ‘din görevlisi’ olarak vize alınabildiğini hatırlattı. Bunun için İngilizce bilmenin yeterli olacağını söyledi.

Boris Johnson, ilk olarak Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP) tarafından 2017 yılındaki seçimlerden sonra gündeme getirilen puan tabanlı göçmenlik sisteminin en önemli destekçilerinden biri olarak biliniyor.

Avustralya’daki sistemden esinlenilen bu modelde göçmenler, süresiz oturum izni almak için yaş, yetenek, İngilizce seviyesi, iş tecrübesi gibi nitelikleri üzerinden puanlandırılıyor.
Kaynak: abc

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir