• DOLAR 6.866
  • EURO 7.801
  • ALTIN 396.932
  • ...
Resulayn Hastanesi hizmet vermeye başladı

Türkiye tarafından Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen “Barış Pınarı Harekâtı” ile PKK-YPG’den alınan Resulayn’da, sağlık hizmetleri sunulmaya başlandı.

Duvarlarına el yapımı patlayıcıların (EYP) tuzaklandığı Resulayn Hastanesi, TSK tarafından yapılan temizleme ve alınan güvenlik önlemleri sonrası, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen onarım ve bakım sürecinin ardından hizmete açıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanımızın talimatıyla Resulayn Hastanesi’nde bakım ve onarım çalışmalarını başlattık. Çok kısa bir sürede Suriyeli doktorlar öncülüğünde;  dâhiliye, çocuk, kadın doğum ve cerrahi poliklinikleri hasta kabulüne başladı. Ayrıca acil servis, röntgen, laboratuvar, eczane ve 112 Acil Sağlık hizmetleri, müşahede yatakları hizmet vermeye başladı. Doktorlar tarafından yazılan ilaçlar, hastane eczanesi tarafından veriliyor." ifadelerini kullandı.

Hastanede güvenlik önlemleri alındıktan sonra çalışmalara başladıklarını belirten Erkuş, ilk olarak Mobil Sağlık TIR'ı ile hizmete başladıklarını ve hastanenin tüm tadilatının bitirilerek bölge hastanesi olarak Suriye halkının başka bir yere gitmeden kendi ülkelerinde tedavilerinin yapılacağını belirtti. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

]]>

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir