• DOLAR 6.849
  • EURO 7.722
  • ALTIN 388.925
  • ...
Cami enkazı altında kalan mühendis vefat etti

Önceki gün Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki Akkent Camisi inşaatında 15.42'de meydana gelen olay sonrası başlatılan arama kurtarma çalışmalarının yaklaşık 33'üncü saatinde, sonuca ulaşıldı.

ORTAM DİNLEMESİ YAPILDI
Olayın ilk anından bu yana aralıksız devam eden arama kurtarma çalışmaları kapsamında, çöken iskele nedeniyle oluşan büyük tahta yığını ekipler tarafından tahliye edildi. Bu gece saatlerinde ise çevredeki tüm sesler durdurularak, ortam dinlemesi yapıldı.

YARALI OLARAK HASTANEYE KALDIRILDI
İnşaat içerisindeki bir bölgeden ses alan ekipler yoğunlaştıkları alanda, büyük tahta parçalarının arasındaki Korkut Küçükcan'a ulaştı. Yaralı olduğu belirlenen inşaat mühendisine ilk müdahale, bulunduğu yerde yapıldı. Daha sonra sedyeye alınan ve elden ele şınarakgirişindeki ambulansa getirilen Küçükcan, hastaneye kaldırıldı.

 "VEFATININ ÜZERİNDEN SÜRE GEÇTİĞİNİ DÜŞÜNMEKTEYİZ"
Mühendis Küçükcan'ın, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği belirlendi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, yaptığı açıklamada, "Malumunuz yaklaşık yarım saat önce mühendisimiz bulundu. Kendisinin acile getirildiğinde ilk değerlendirmemizde, vefatının üzerinden belirli bir süre geçtiğini düşünmekteyiz. Ama bu sürenin ne kadar olduğuyla ilgili konu, yarın Adli Tıp'ta yapılacak incelemeler sonucunda belli olacaktır. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Gaziantep'in başı sağolsun." diye konuştu.

ÖLÜM SEBEBİ OTOPSİ SONUCUNDA BELİRLENECEK
Zengin, mühendisin ölüm nedeniyle ilgili soru üzerine de "Oldukça fazla miktarda iskele malzemesinin üstüne düşmesiyle yüzlerce kilo ağırlık oluşmuş. Başta baş bölgesi olmak üzere, vücudunun çeşitli bölgelerinde ezilmeler oluşmuştu. Otopsi kesin sonucu verecektir ama muhtemelen kafa travmasına bağlı ölümün gerçekleştiğini düşünmekteyiz." yanıtını verdi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir